O nas


 

O Kancelarii

Paweł Derlikowski i Radosław Domalewski współpracę rozpoczęli już w 2008 r. pracując wspólnie w jednej z największych polskich kancelarii. Podobne zainteresowania tematyczne, zgodna współpraca we wspólnych projektach, a także wzajemne zrozumienie pozwoliło im na efektywne działanie na rzecz Klienta. Odniesienie takiej korzyści naturalnie spowodowało decyzję o połączeniu zespołów indywidualnych kancelarii Partnerów. Niewątpliwe znaczenie w decyzji o połączeniu, miała okoliczność, iż każdy z Partnerów rozpoczynał swoją pracę w rodzinnych kancelariach i w konsekwencji każdy z Partnerów priorytetowo traktował możliwość tradycyjnego indywidualnego podejścia do każdego Klienta.
Wspólne założenia, cele i priorytety poskutkowały współpracą, która z kolei pozwoliła  na umożliwienie rozszerzenia oferty każdego z Partnerów i zaoferowanie kompleksowej obsługi prawnej leżącej w interesie Klientów.

 

Nasz zespół

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Paweł Derlikowski


p.derlikowski@legalalliance.pl
+48 501 050 573


Adwokat, specjalizuje się w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych w zakresie danych osobowych,  prawa farmaceutycznego, prawa obrotu preparatami chemicznymi, w szczególności środkami ochrony roślin. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP". Posiada uprawnienia doradcy środków ochrony roślin. Jest autorem jedynego na polskim rynku komentarza do ustawy o środkach ochrony roślin. 
Posiada bogatą praktykę w prowadzeniu procesów sądowych, w tym przed sądami arbitrażowymi, oraz w postępowaniach administracyjnych. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach dotyczących prawa pracy oraz prawa konkurencji i własności intelektualnej. Biegle włada językiem angielskim.

obsługa prawna firm warszawa

Radosław Domalewski


r.domalewski@legalalliance.pl
+48 604 788 704


Radosław Domalewski, adwokat,  specjalizuje się w prowadzeniu postępowań cywilnych, a także administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach sądowych z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego. Doradza podmiotom gospodarczym, w szczególności firmom rodzinnym, w ramach ich bieżącej obsługi prawnej.
Główne obszary zainteresowań to prawo zobowiązań, prawo administracyjne.
Absolwent Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Farmakoekonomiki Marketingu i Prawa Farmaceutycznego organizowane przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.
Podejmuje się prowadzenia spraw pro bono, gdy wymaga tego interes Klienta. Członek rady Fundacji Scolar.

prawo farmaceutyczne warszawa

Małgorzata Domalewska


m.domalewska@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Radca prawny, zajmuje się głównie zagadnieniami z obszaru prawa własności intelektualnej oraz prawa mediów i reklamy. Jej zainteresowania koncentrują się między innymi na prawie autorskim, a także ochronie dóbr osobistych. Od samego początku swojej kariery doradzała wiodącym producentom telewizyjnym i filmowym oraz nadawcom telewizyjnym, a także agencjom reklamowym. 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego.

adwokat warszawa śródmieście

Filip Domagalski


f.domagalski@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Adwokat Filip Domagalski w 2006 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej wspólnie przez University of Florida Levin College of Law i Uniwerystet Warszawski.
W latach 2007-2011 odbywał Aplikację Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W roku 2012 został wpisany na listę Adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.
Od roku 2007 pracownik i współpracownik renomowanych firm prawniczych. Z Kancelarią Legal Alliance współpracuje od 2013 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych.
Specjalizuje się w prawie rodzinnym, prawie karnym oraz szeroko rozumianym prawie cywilnym, w szczególności w prawie nieruchomości, prawie spadkowym oraz dochodzeniu wierzytelności.

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Beata Merlewska Budzik


bmbudzik@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata uzyskała w 1998 r. i od tego czasu prowadziła Kancelarię Adwokacką. Od września 2017 r. wykonuje zawód radcy prawnego.
Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, układów zbiorowych pracy, optymalizacji struktur zatrudnienia oraz kadry menedżerskiej. Zajmuje się także sprawami z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego i administracyjnego. Reprezentuje osoby fizyczne i osoby prawne, krajowe i zagraniczne w negocjacjach, przy zawieraniu ugód, w sporach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego i prawa gospodarczego.
Jest autorką wielu publikacji:

  • „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prawo spółek handlowych” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK,  Warszawa – 2002 r.
  • Wydanie 2 „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prawo spółek handlowych” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK, Warszawa - 2004 r.
  • redakcja merytoryczna Wydania 2 „Prawo gospodarcze” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK,  Warszawa – 2004 r.
  • Prawo upadłościowe i naprawcze, edycja pierwsza z serii Kodeks System, Wydawnictwo C.H. BECK, Warszawa - 2005 r.

Włada językiem polskim (ojczystym) i angielskim.

obsługa prawna firm warszawa

Natalia Pietrak


n.pietrak@legalalliance.pl
+48 608 635 201


Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w 2018 roku rozpoczęła Aplikację Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posiada doświadczenie na gruncie prawa cywilnego, prawa administracyjnego oraz prawa gospodarczego. W szczególności zajmuje się  prawem cywilnym procesowym oraz prawem nieruchomości. Z kancelarią współpracuje od 2014 roku. Jej  głównymi zainteresowaniami są podróże, historia, kino oraz literatura.

prawo farmaceutyczne warszawa

Patrycja Czerżyńska


 p.czerzynska@legalalliance.pl
 +48 883 373 773


Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim (współorganizowanego z Uniwersytetem w Cambridge). W ramach stypendium międzynarodowego studiowała także na Uniwersytecie w Wilnie. W 2018 roku rozpoczęła aplikację adwokacką jako członek Izby Adwokackiej w Warszawie. W trakcie studiów jako członek i prezes angażowała się w pracę koła naukowego - Warsztaty Prawnicze oraz uczestniczyła w spotkaniach w ramach Akademii Arbitrażu.
W Kancelarii pracuje przy sprawach z zakresu prawa pracy, cywilnego i korporacyjnego. Wcześniej doświadczenie zdobywała udzielając porad prawnych w Klinice Prawa WPiA UW, a także odbywając staże w warszawskich kancelariach prawnych.
Zainteresowania: podróże, literatura faktu, muzyka rockowa
Włada językiem angielskim.

adwokat warszawa śródmieście

Sylwia Lech


s.lech@legalalliance.pl
 +48 516 199 516


Asystent prawny, studentka V roku Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje głównie przy bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Swój dalszy rozwój zawodowy wiąże z postępowaniem cywilnym. Z kancelarią wspópracuje od 3 lat . 
Wolny czas chętnie spędza z przyjaciółmi. Do ulubionej aktywności fizycznej zalicza jazdę na nartach
Biegle posługuje się językiem angielskim.

Derlikowski Domalewski Adwokaci Spółka Partnerska
Aleja Przyjaciół 1/12
00-565 Warszawa

pon. - pt.
9:00 - 18:00